Yorgan Yıkama


Yorgan Yıkama uygulamaları, profesyonel bir süreci içerir. Silikon, elyaf ve kaz tüyü yorganlar endüstriyel profesyonel makinalarımızca özel programda 40°’de yıkanmaktadır. Kaz tüyü yorganlar kurutma makinalarında kurutma işleminden geçmektedir. Kurutma işlemi 60°’de tambur tam olarak doldurulmadan kurutulmaya dikkat edilmektedir. Küf ve bakteri oluşumuna engel olacak şekilde tam kurutma işleminden geçmektedir. Böylelikle %100 hijyenik bir yorgan yıkama işlemi yapılmış olmaktadır. Yorgan yıkama işlemlerimizde yorganlarınız, başkalarının yorganları ile karışmadan kişiye özel olarak yıkanmaktadır.

“Uzmanlar tarafından sağlığınız açısından yorganlarınızın en az 6 ayda bir yıkanması önerilmektedir.”

İzmir Yorgan Yıkama Servisi

Yeni bir nevresim takımı almaktan daha iyi bir şey yoktur; ama yorganınızın eşit derecede temiz olduğunu bilmek güzel olmaz mıydı? Yorgan yıkama işlemi zahmet gerektiren bir iştir. Günboyu temizlik, alışveriş vs. ile uğraşırken günün yorgunluğunu atmak için gece yatağınıza uzandığınızda yorganlarınızın temiz olmadığını hissetmek ne kadar kötü bir duygudur değil mi?

Uzmanlar artık yorganınızın ve yastıklarınızın en az altı ayda bir temizlenmesini tavsiye ediyor. Aslında, bilim adamları tipik bir yorganın geride bıraktıkları bakteri ve mantarlar ile birlikte 20.000’e kadar canlı ev tozu akarı içerdiğini buldular.

Fabrikamız yorgan yıkama uygulamalarını öyle titiz gerçekleştirir ki, geride zararlı alerjenlerden ve kirden eser kalmaz. Çeyrek asırlık deneyimimiz ve Tekoğlu Halı Yıkama garantisi ile üstün bir temizlik deneyimi sunuyoruz. Yaklaşık 200 lokasyonda bugüne kadar on binlerce yorgan, yastık ve battaniye temizliği gerçekleştirdik. Yorgan yıkama işlemlerimizde VEGAN deterjanlar tercih ediyoruz. 100% doğal ve hijyenik bir temizliği garanti ediyoruz.

Tekoğlu Halı Yıkama, uzman yorgan yıkama, yüksek verimli sterilizasyon ve alerjenlerin giderilmesini sağlar ve yorganınızı taze ve hijyenik olarak temiz tutar.

Yorganınız, hacimli eşyaların taşınması ve saklanması için ideal olan kompakt ambalajında ​​size iade edilecek ve kullanmaya hazır olana kadar yorganınızı temiz ve taze tutacaktır.

Ve unutmayın, uzman ekiplerimiz aynı zamanda yastıklarınıza, uyku tulumlarınıza, şiltelerinize, yorganlarınıza ve nevresimlerinize de bakabilir.

Yorgan Yastık Yıkama

Yastık yıkama hizmetlerimizi uyku kalitenizi %100 hijyenik bir yıkama deneyimi ile sunuyoruz. Yastıklarınız servisimizde kişiye özel olarak başkalarının yastıkları ile karışmadan özenle yıkanmaktadır.

Yastıklar, yaşam kalitesine etki eden eşyalarımızdan biridir. Her sabah güne enerji dolu ve dinç başlamak, kesintisiz ve rahat bir uyku ile mümkün olabilir. Temizlik ve bakım günübirlik kullandığımız yastıklarımızın uzun ömürlü olabilmesi ve sağlığımız açısından çok önemlidir. Her uykuda tenimizle temas halinde olan yastıklarda zaman kullanım süresince zaman içinde ölü deri parçacıkları ve toz birikir. Düzenli temizlenmezlerse hem yastıklarımızın ömrü kısalır hemde alerjik cilt rahatsızlıklarına sebep olabilirler. Bu yüzden yastık yıkama işlerinizi profesyonel firmalara yıkatmanızda sağlığınız açısından önem arz eder.

Yastık yıkama işlemleri

 • Yastıklarınızın 3 ayda bir yıkanması sağlığınız için önemlidir.
 • Yastıklarınız 40°’de yıkanmaktadır.
 • Yastıklarınız 60°’de kurutulmaktadır.
 • Ön ve ara sıkma yapılmamaktadır.
 • Özel yumuşatıcı ve deterjanlar kullanılmaktadır.


 • Dikkat! – Yastıklarınızı yıkatmadan önce mutlaka üzerindeki bakım talimatı etiketlerini kontrol edin; bazı yastık çeşitleri yıkamaya müsait olmayıp, sadece kuru temizleme için uygundur.

  Kaz Tüyü Yastık


  Kaz tüyü yastıklar konforu, anti-alerjik özelliği ve doğal içeriği sebebiyle tercih edilir. Bakımı iyi yapıldığı takdirde ise oldukça uzun ömürlüdür. Aynı zamanda vücut ısısını dengeleyip bakteri barındırmama özellikleri vardır.

  30° sıcaklıkta hassas yıkama ayarında az miktarda yumuşak bir deterjanla yıkanır. Daha sonra yine hassas programda özel kurutma makinalarımızda iyice kurutulur. Asla nemli bırakılmaz, tam kuruma sağlanır.

  Pamuk Yastık Yıkama

  Pamuk yastıklar da kaz tüyü gibi doğal içeriğe sahip, alerjik sağlık sorunları yaşayan kişilerin tercih ettiği yastık türlerinden birisidir. Pamuk yastıklarınızı hassas yastık yıkama programında en fazla 30° sıcaklıkta yıkıyoruz. OMO gibi ağartıcı içermeyen ve hassas ürünlerin kullanımına uygun deterjanlar tercih ediyoruz. Daha sonra yine özel hassas kurutma makinalarımızda nem bırakmadan tam kurutma ile yastıklarınızı kurutuyoruz.

  Elyaf Yastık

  Elyaf yastıklar, diğer yastıklar gibi doğal içerikli değildir. Fakat, maliyeti daha düşük olduğu için sıklıkla tercih edilirler. Elyaf yastıkların yıkanması çoğunlukla bir sorun oluşturmaz. Fakat, bu konuda elyafın kalitesi de büyük önem taşır. İyi kaliteli elyaf yastıklar normal yıkama ayarında yıkanabilirken, düşük kalitede olan elyafların yıkanması kötü sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden elyaf yastık işlemden önce üzerinde bulunan yıkama talimatı kontrol edilir.

  Elyaf yastık yıkama 40°’de yıkanmaktadır. Elyaf yastıklar makinada değil, doğal ortamlarda kurutulmalıdır. Bunun nedeni, yastığınızın formunu kaybederek deformasyona maruz kalmaması içindir. Kurutma işlemi yapıldıktan sonra kabartılabilir.

  Kullandığınız yastığın malzemesi ve içeriği ne olursa olsun, kaliteli bir uyku temiz bir yastıktan geçer. Yastıklarınızın bakımını düzenli olarak yaptırdığınız sürece uzun yıllar boyu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Yorgan Battaniye Yıkama

  Firmamız evinizde bulunan (yıkanabilir kumaş bazlı) tüm eşyalarınız için yıkama hizmeti vermektedir. Bunlardan biriside battaniye yıkama hizmetidir. Uzmanlar battaniyelerin en az 3 ayda bir yıkanması konusunda uyarılarda bulunuyorlar. Battaniyeler yapıları gereği toz ve bakterileri bünyelerinde barındırmaya müsait eşyalardır. Ev ortamında elde yıkanan battaniyeler, kesin olarak tam bir temizleme işleminden geçemezler. Ev tipi çamaşır makinalarında da yıkanmaları ağırlıklarından dolayı pek mümkün değildir.

  Firmamız battaniye yıkama hizmetlerini endüstriyel makinalarında 40°’de gerçekleştirmektedir. 60°’lik kurutma sistemimizde nem bırakmadan %100 hijyenik olarak battaniye yıkama işlemi gerçekleştirilmektedir.

  Whatsapp Destek Hattı
  WhatsApp

  İletişime geçmek için hemen tıklayınız