Halı Yıkama

Halı yıkama hizmetlerimizi Türkiye’nin en büyük tesislerinde icra ediyoruz. 5000m² kapalı alanda, günlük 2000m² yıkama kapasitemizle hizmetinizdeyiz!


İşletmemizde Avrupa’nın 1 numarası, 100% yerli sermaye “ERA111″ Endüstriyel Naturemax” halı şampuanı kullanılır.

Hiç şüphesiz ki halılar, evlerin vazgeçilmez eşyalarıdır. Evinizi lüks ve temiz gösteren, üstelik bir modası bile olan ve bin yıllardır kullanılan inanılmaz bir ev eşyası!

Peki Halı Yıkatırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kendimize sormamız gereken bir soru var. “Acaba siz kaç halı yıkama firmasından içeri girip, halılar nasıl yıkanıyor diye baktınız?” muhtemelen hiç!” -amaaan gidip şimdi halı yıkamacının tesislerini mi gezeceğiz dediğinizi duyar gibiyim.

Pek tabii ki bunuda yapabilirsiniz ancak buna gerek bile kalmayacak bazı ipuçları var. Bunlardan birkaçını sizler için derledik umarım faydasını görürsünüz.

 • Müşteri hizmetleri görüşmelerinizde, karşınızdaki yetkilinin hitabına dikkat edebilir, kurumsallığını test edebilirsiniz.
 • Kapınıza gelen servis yetkililerinin işlerini ne titizlikle yaptıklarını gözlemleyebilirsiniz.
 • Halılarınızın hangi zaman diliminde getirileceğini ve sözüne uyarak tam zamanında teslimat yapıp yapmadığına dikkat edebilirsiniz.
 • Ciddi bir firma belli zamanlarda çeşitli kampanyalar düzenler veya ödeme kolaylığı sağlar yada mutlaka bir jest yapar bunlarıda gözlemleyebilirsiniz.


 • Sonuçta halı yıkama hizmetinden memnun kalıp kalmayacağınızı bu ipuçları sayesinde karar verebilir, almak istediğiniz hizmetin kalitesini öğrenmiş olursunuz.

  Halı Yıkama İşlemleri

  Peki Tekoğlu Halı Yıkama’da halılarınız ne gibi işlemlerden geçiyor? Merak ediyorsanız okumaya devam…

  Müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmeler kalite standartları gereği kayıt altına alınır. Halılarınız, müşteri hizmetlerinin verdiği süre içinde veya birlikte belirlediğiniz bir zamanda adresinizden teslim alınır.

  Adresinize gelen ekiplerimiz, halılarınızı etiketler ve makbuzunuzu teslim ederek titiz bir şekilde halılarınızı teslim alır. Halıların tesislerimizdeki ilk adresi “Halı Toz Alma Ünitesi”nde en dipteki mikro tozlar dahi halı zemininden arındırılır. Halılarınızın bir sonraki durağı “Endüstriyel CNC halı yıkama” makinalarımız.

  Bant sistemi ile çalışan sistem, bir uçtan halınızı alarak bol su ile ıslatılır. ERA111 Naturemax halı şampuanı ile otomatik halı yıkama sistemi devreye girer ve halılarınız muntazam bir yoğuşmanın içine girerek tüm lekelerden arındırılır.

  Durulama işlemi gerçekleştirilir ve halılarınız “Halı Sıkma Ünitesi“ne alınır. Sıkma işlemi gerçekleştikten sonra, özel nem emici makinalarımızca kurutma odalarımızda, temiz hava eşliğinde kurumaya bırakılır.

  Kurutmadan sonra “Kalite Kontrol Ünitesi“ne alınan halılarınız, burada halı parfümü sıkılarak “Halı Paketleme Ünitesi“ne alınır ve adresinize doğru yola çıkmak için zamanını bekler.

  Dikkat ettinizmi? Her bir halı bu işlemlerden geçerken asla başkalarının halıları ile karışmadı! tamamen her halı kendi başına bu işlemlerden geçti ve kişiye özel halı temizlik işlemine maruz kaldı.

  İşte halılarınız firmamızda el değmeden büyük bir titizlikle yıkanır ve özenle adresinize teslim edilir. O halde ne duruyorsunuz? Arayın gelelim halılarınızı ilk günkü gibi temiz ve pak bir yıkama işleminden geçirerek evinize bahar havası getirelim!

  Halıların hayatımızdaki önemi

  Halılar tarih boyunca insan hayatında önemli bir yer tutmuştur. Kadim medeniyetlerin vazgeçilmez aksesuarlarından tutun, en zengin kavimlerden en fakir kabilelere kadar tüm Dünya’da bin yıllardır kabul gören bir gelenek ve bir kültür olmayı başarmıştır. Günümüzde de tarihteki gibi hayatımızın bir parçası olan halılar, her milletin kendi motiflerini işlediği rengarenk çeşit çeşit evlerimizi süslemeye devam ediyor.

  Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan halı kültürü çok eski zamanlardan beri hayatımızın bir parçası, göçebelerin yaylalarda, otlaklarda besledikleri hayvan yünlerinden elde ettikleri ipliklerle yüzyıllar boyu Türk kadınları aşklarını, hayallerini ve ideallerini ilmek ilmek, nakış nakış işleyerek tüm Dünya’ya pazarladılar. Bugün hala Dünya’nın en prestijli halıları Türk halılarıdır. Kayseri, Ankara, İzmir gibi illerimizden Dünya pazarına hala muazzam halı satışı yapılmakta, yüm Dünya’da Türk halıları kabul görmektedir.

  Tüm bu tarihi dokusu, kültürü ve medeniyetin emaresi olan halıların yıkanmasıda bir o kadar zahmetli ve profesyonel ellerde sanat eserine yakışır bir yıkama işleminden geçmesi kaçınılmazdır. Tekoğlu halı yıkama servis İzmirde işini aşkla yapan, halılarınıza kendi halıları gibi özen gösteren bir anlayış ve kesin müşteri memnuniyeti politikası ile hizmet veriyor.

  Her çeşit halının kendine özgü yıkama tekniği var ve servisimiz her halıyı kendi tekniğine göre yıkamakta, halılarınızı yüzdeyüz hijyen garantisi ile temizlemektedir. Geçmişten günümüze halı temizlik işlemi hayatımızda hep yer etmiştir. Eskiden mahallelerimizde halı temizliği günleri olurdu. Annelerimiz kolu komşu sokak sokak mahalle mahalle toplanılır. Bazı mahallelerde ortak kullanılan çeşme başlarında halılar arap sabunları ve sert fırçalar eşliğinde yıkanırdı. Günümüzde halı yıkama işlemi ev ve mahalle aralarında belediyelerce yasaklanmıştır. Bunun nedeni kalabalıklaşan şehirler başta olmak üzere yaşanan su sıkıntısıdır. Özellikle kurak mevsimlerde İzmir gibi mega metropoller için evlerde halı yıkama hiç uygun değil.

  Bu yüzden profesyonel halı yıkama firmalarınca halılarınız muazzam bir temizliği zahmetsizce annelerimizin hizmetine sunuyor.

  Halı Yıkama Servisi

  Tekoğlu Halı Yıkama Annelerin Tercihi

  Halı deyip geçmeyin! İzmir halı yıkama servisi olarak halılarınız ilk günkü temizliğinde ve ERA111 endüstriyel halı şampuanları ile %100 hijyenik olarak yıkanıyor. Halı temizliğinde her yıl yeniliklerin öncüsü olan servisimiz Türkiye’nin en büyük yıkama tesislerinden biridir. Sektöre yön veren çalışmaları, sosyal aktiviteleri, müşterilerine karşı sorumluluk sahibi ve işini severek yapanların adresi Tekoğlu günün her saati çağrılarınızı bekliyor.

  Halı yıkama da çığır açan yeniliklerimiz özel makina parkurumuzda kişiye özel halı yıkama hizmetlerimizde halılarınız başkalarının halıları ile karışmadan temizlenmekte, böylece profesyonel bir halı yıkama deneyimi sunulmaktadır. Servisimizde halılarınız büyük bir titizlik ve özenle yıkanıyor.

  Ortalama bir halı temizleme uygulaması, halının cinsine göre 60/85 derece sıcaklıklarda yıkanmaktadır. Halı hav aralıklarında biriken mikro organizmalar ve tozlarından tamamen arındırılarak mükemmel bir temizlik sunar. Halı saçaklarında ve altında deformasyon veya bozulmalar asla olmaz. Doğal deterjanlarımız halınızın ömrünü uzatır ve uzun süre hijyenik kalmasını sağlar. Halı temizlemede dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta halının cinsine göre yıkanmasıdır. Servisimiz üretici firmaların talimatlarına tam olarak uygun bir yıkama işlemi gerçekleştirmektedir. Talimatların dışında bir yıkama işlemi yapılmamaktadır. Bazı lekelerin halı yüzeyinden çıkması mümkün olmamaktadır bu gibi durumlarda müşterilerimiz bilgilendirilerek uygulama yapılır. Halılarınız bizim için değerlidir. Her bir müşterimizin halısını kendi halılarımız gibi büyük bir titizlikle yıkamak en büyük mesleki keyfiyetimizdir.

  Whatsapp Destek Hattı
  WhatsApp

  İletişime geçmek için hemen tıklayınız