Halı Tamiri - Saçak Tamiri

Halı Tamiri | Yırtılan Halı Nasıl Tamir Edilir | Altı Dökülen Halı Ne Yapılır | Halı Tamiri Nasıl Yapılır | Patchwork Halı Tamiri | Makina halısı tamiri | Altı Dökülen Halı Tamiri | Halı Püskülü Nasıl Düzeltilir | Deri Halı Tamiri - Hepsinin yanıtı bu makalede!

Halı Tamiri Hizmetleri – Türkiye Geneli

Halı tamiri, uzmanlar tarafından yapılması gereken çok hassas bir uygulamadır. İşletmemiz, halılarınıza gereken önemi gösterir ve en üst kalitede tamiratını gerçekleştirerek orijinal dönüşümüne katkı sağlar.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, hangi tür halınız olursa olsun, yarım asırlık çınar ustalarımız işlerinizi profesyonelce yapacaktır. Başta çok değerli antika el dokuma halıları olmak üzere, ülkemizin heryerinden müşterilerimiz gönül rahatlığı ile halılarını bize emanet ediyorlar. Siz de halılarınızı çok geç olmadan restore ettirin ve değerli halılarınızı uzun yıllar saklayın.

Halılar hem güzelliği, hem de işlevsel olarak ergonomik tasarımlara sahiptir. Evimizin tüm alanlarında kullandığımız ender eşyalardan biridir. Bu özelliği, dış etkenlere çok çabuk maruz kalmalarına neden olur ve çabucak hasar görebilirler.

Günlük aşınmalar, evcil hayvan kazaları, çocuklara bağlı etkenler, yiyecek, içecek dökülmeleri bunlara birkaç örnektir. Ayrıca elektrikli süpürgeniz, halı saçağına ciddi zarar verebilir. Ne yazık ki bazen kumaş bir delik ve yırtılma gibi kazalarda olabiliyor.

Tekoğlu Halı Yıkama hem temizlik, hem de halı tamiri konusunda uzmandır. Tamire ihtiyacı olan halılarınız varsa bunu ertelemeyin. Hemen bizimle iletişime geçin!

Profesyonel Halı Tamiri

Profesyonel halı tamiri gerektiren etkenler başlıca, çok fazla trafiğe sahip alanlar veya halıyı çizen gergin bir evcil hayvan olabilir. Karşılaştığımız en yaygın halı tamiri türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Yeniden Düğümleme. Bu, düğümleri tekrar yerine sıkmayı veya yeniden bağlamayı içeren basit ancak uzman bir onarımdır. Bunu yaparak halınızın ömrünü uzatabilir, formunu güçlendirebilir ve yırtılma veya kumaşın aşırı hasar görme riskini azaltabiliriz.
 • Kulak Dikimi. Gerçekte bir onarım olmasa da, bu bu yaygın bir taleptir. Halınızı duvarda süs olarak asılması için ilmekler eklemek isterseniz, bunu yapmaktan mutluluk duyarız.
 • Saçak Onarımı. Zaman zaman halıların saçakları yıpranır veya birbirine dolanır. Mevcut bordürü tamir edemezsek, yenisi ile değiştiririz. Endişelenmeyin –eski bir saçağı yenisi ile değiştirebiliriz ve o kadar benzer ki, fark etmek neredeyse imkansızdır.
 • Kenar Onarımı. Bu, günlük yıpranmalardan kaynaklanan başka bir yaygın tamirattır. Zamanla halınızın kenarları bükülebilir veya kıvrılabilir. Bu, mobilya girintilerinden, çevresel maruziyetten veya aynı köşeyi kıvırıncaya kadar tekrar tekrar çarpmaktan kaynaklanabilir. Bükülmeyi en aza indirebilir ve halının düz durmasını sağlayabiliriz. –artık her geçtiğinizde o köşeye çarpmanıza gerek yok.
 • Dikiş. Bazen dikişler kaybolur. Mümkünse elle dikeriz. Halı el dokuması ise, onarımın orijinal işçiliğe mümkün olduğunca yakın olmasını sağlamak için atölyemizde çeşitli boyalar ve kumaşlar bulunmaktadır. Ustalarımız orjinaline uygun bir halı tamiri işlemini gerçekleştirecek ve halınızı profesyonelce tamir edecekler.
 • Kulak Dikimi. Gerçekte bir onarım olmasa da, bu bu yaygın bir taleptir. Halınızı duvarda süs olarak asılması için ilmekler eklemek isterseniz, bunu yapmaktan mutluluk duyarız.
 • Yama Delikleri. Bu, gereken en zorlu onarımlardan biridir –ancak göreve hazırız! Hasarı değerlendirir ve halınızı nasıl tamir edeceğimizi planlarız. Elimizdeki boyaları ve kumaşları işçiliğe uyacak şekilde kullanırız ve halınızın mümkün olduğunca kusursuz olması için ustalarımız tüm hünerlerini sergilerler.
 • Halınız hasar görmüşse, yapabileceğiniz en iyi şey onu hızlı bir şekilde tamir ettirmektir. Kırık bir kemiği tedavi ettirmek için beklemezsiniz; ne kadar erken tedavi edilirse iyileşme şansınız o kadar artar. Aynı şey halınız içinde geçerlidir. Hasar oluştuktan sonra ne kadar uzun süre beklerseniz, bu hasarı tam olarak onarmak o kadar zor olur.

  Profesyonel Halı ve Saçak Tamiri

  Herhangi bir işlem yapmadan önce hasarı değerlendirip halının orijinal görünümünü belirliyoruz.

  Önceden halının hasar almış kısmının fotoğraflarını isteyeceğiz; fotoğrafınız yoksa, detaylı bir açıklama isteyebiliriz veya halının daha önce nasıl göründüğünü en iyi şekilde belirlemek için aynı firmanın benzer halılarını araştırıp, inceleyebiliriz.

  Sektörde 50 yıllık deneyine sahip ustalarımız bugüne kadar binlerce değerli halı görüp restore ettiler. İster el yapımı bir antika halı, ister son teknoloji ürünü, modern bir halınız olsun. Size yardımcı olabiliriz.

  Ücretsiz bir değerlendirme için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ne tür bir tamire ihtiyacınız olduğunu belirlemek için size yardımcı olacağız.

  Profesyonel bir halı tamiri hizmeti için bugün bizi arayın!

  Başlıca Halı Tamiri Hizmetlerimiz

  1. Halı Tamiri

  2. Saçak Tamiri

  3. Saçak Örme

  4. Gövde Tamiri

  5. Yırtık Tamiri

  6. Patlak Tamiri

  7. Halı Giydirme

  8. Halı Boyama

  9. Renk Düzeltme

  10. Halı Eskitme

  11. Halı Traşlama

  12. El Dokuma Halı Tamiri

  13. Antika Halı Tamiri

  14. Saçak Yenileme

  Saçak Tamiri

  El dokuma bir halının saçakları (veya bazılarının dediği gibi püsküllerin) aslında halının üzerine dokunan bir temeldir. Çoğu zaman sanıldığı gibi, halıya dekoratif bir ekleme değil, halının önemli bir parçasıdır. Aynı zamanda bir halının genel olarak bakıma ihtiyaç duyan ilk parçasıdır.

  Saçaklar elektrik süpürgesinden, evcil hayvanlardan ve genel yaya trafiğinden zarar görebilir. Ayrıca sert ağartıcılar kullanarak onları beyazlatmaya çalışan, yeterli bilgiye sahip olmayan halı temizleyiciler tarafından kalıcı zarar görebilirler. Bir halının hasar seviyesi ve kalitesi, bir kilim saçağında yapılması gereken onarım işini belirleyecektir.

  Saçakların sabitlenmesi, halı bakımının pek çok yönüyle olduğu gibi, ‘zaman içinde bir dikiş, dokuz kazandırır” örneğidir. Bir halının saçakları genellikle parçalarda küçük bir yıpranmaya neden olur, bu da çözülmeye başlamasına sebep olur. Erken fark edilmesi ve tamir ettirilmesi daha fazla hasarı ve maliyetli onarımları önleyecektir.

  Oldukça hızlı tespit etmek ve gereken tadilatı yaptırmak çok daha ekonomik bir maliyet sağlayacaktır. Halılarınızı sık sık gözlemlemek yapmanız gereken önemli bir şeydir.

  Bazen çok uzun süre bırakılırsa saçak aşınır ve halının tüylerinin bazı kısımları kaybolur. Bu durumda en ekonomik seçenek ve son derece ince veya değerli olmayan ve iyi boyutta bir “koruma bordürüne” yani halı örtüsüne ihtiyaç duyabilirsiniz.

  Birkaç sıra düğüm kaybetmek istemiyorsanız, halıya yeni saçaklar dokuma seçeneğiniz var. Bu, her bir saçak şeridinin birbirine dokunduğu ve kilim yığınına birkaç inc kilitlendiği ve daha uzun bir saçak üretilmesine izin veren (halının başlangıçta kısa bir saçağı olsa bile) uzuna kilitlendiği karmaşık bir çalışmayı içerir.

  Bu tamiratın yapılması, orijinal saçakların bazı kısımları aşınmış olsa bile halı havının kaybolmasına gerek olmadığı anlamına gelir. Bu, düğümleri kaldırarak tamir edildiğinde görünümünü bozan ve kenarları etkilenen halılar içindir; veya belki de yatırım kalitesinde olan ve mümkün olduğunca orijinal halini korumak isteyebileceğiniz daha değerli halılar için.

  Doğası gereği bu son derece karmaşık ve zaman alıcı bir iştir. Bu nedenle daha pahalı olabilir ancak sonuçlar buna değer.

  Yeni saçaklar eklemenin yanı sıra, saçak hasarı nedeniyle kaybedilen bazı düğüm sıralarını geri yüklemek de mümkündür. Daha uzun bir saçak ekleyerek, halıyı orijinal görünümüne geri getirmek için saçkları sabitlemeden önce kaybedilen düğümleri yeniden dokuruz.

  Yepyeni Halı Saçakları

  Yünün rengi, yaşı ve türü, yeniden düğümleme sırasında bir renk uyumunun ne kadar yakın elde edilebileceğini belirleyecektir. Yine, bu, halının tüylerinin içinden yeni saçaklar eklemekten çok daha fazla zaman alan bir iştir ve normal olarak, halının çekiciliğini korumak için yeniden düğümlenmeleri gerekecek kadar çok hasara sahip olan üst düzey halı ve kilimler içindir.

  İşletmemiz, tüm bu seçenekleri profesyonel olarak müşterilerine sunmaktadır. Hazırda bulunan saçak seçenekleride bulunmaktadır. WhatsApp ile saçak çeşitlerinin görsellerini talep edebilirsiniz.

  Özel olarak saçak örme uygulamalarımızla halılarınızın çehresini değiştirebiliriz. Dilerseniz, beğendiğiniz bir tasarımı bizim için çizebilir veya varsa bir resmini gönderirseniz, sizin için bunu üretebiliriz.

  Bazı müşterilerimiz yurtdışından veya kendi becerileri ile özel saçaklar elde edebiliyorlar. Saçak takma uygulamalarımızla size ait saçaklarıda güvenli bir şekilde ve halınızın orijinal görünümüne uygun şekilde uygulayabiliriz.

  İster saçak takma, ister saçak örme ve isterse saçak yenileme işleriniz olsun. Tamamını işletmemizden temin edebilirsiniz.

  Halı tamiri derinlemesine incelenmesi gereken ve tıpkı halı dokumacılığı gibi tarihsel bir sanat dalıdır aslında, bu doğrultudan yola çıkarak halı tadilatı konusunda uzunca bir makale ele almak gerekiyor. Eğer bu konuda merakınız varsa yazımızı sürekli takip edin, çünkü burada bulacağınız bilgiler başka yerde yok emin olun.

  Profesyonel Halı Tadilatı Servisi

  Bu sayfada halı tadilatı hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Halı Tamiri
 • Halı Tadilatı
 • Halı Tamiri Nasıl Yapılır
 • Halı Tamirhanesi
 • Antika Halı Tamiri
 • Saçak Tamiri
 • İzmir Halı Tamiri


  Hayatımızda büyük öneme sahip halılarımız zaman içinde yanlış yıkama veya yeterli bakımlarının yapılmaması, uygun ortamın sağlanamaması gibi durumlardan ötürü korozyona uğrayarak çürüme, sökülme gibi deformasyonlara maruz kalır.

  Günümüz teknolojilerinde üretilen halıların tamir ve tadilatı kolaylıkla mümkün olabilmektedir, zira günümüzde kullanılan hammaddeler kolaylıkla temin edilebiliyor. Ancak bunun yanında Antika halılarda halı tadilatı çok dikkat gerektiren, her halının dokuma işçiliği, ipliği ve boyası farklı olduğundan dolayı farklılar gösterir.

  Bu yüzden her halının ipliği, dokuma tekniği ve boyası birebir aynı olursa ancak tamir edilebilir. Aynı malzemeler temin edilemediği durumlar çok nadir rastlanan türlerdir. Bunlar; minimum 100 yıllık harika dokuma halılardır. Ancak günümüz şartlarında işinin ehli ustalar hertürlü halıyı aslına uygun tamir edebilir. Ülkemiz halı dokumacılığında bin yıllara dayanan bir tarihe sahiptir.


  Bin yıllardır bütün Dünya’ya Türk halıları Anadolu’dan gönderilmekte bu sayede kültürümüzde halı çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Fabrikamız bünyesinde bu işi yaşatan yegane ustalarımız işte bu çok değerli antika halılarınızı aslına uygun olarak yeniden tadilattan geçirerek uzun yıllar saklamanız için yenileme işlemlerini gerçekleştiriyor.

  Evlerinize özenerek aldığınız halılar, sigara ve benzeri maddelerce yandığında, ciddi hasar görür. Oysa halıları küçük bir yanıktan dolayı gözden çıkarmadan tamir etmenin çeşitli yolları var.

  Halılarınız zaman içinde saçaklarında deformasyonlara maruz kalır. Bununla birlikte halınız maddi veya manevi değere sahip ve antika bir halı ise uzun ömürlü olması için aslına uygun olarak tadilatı ile mümkündür.

  Whatsapp Destek Hattı
  WhatsApp

  İletişime geçmek için hemen tıklayınız